Menu
×

ARAÇ KİRALAMANIN ÖNEMİ

ARAÇ KİRALAMANIN ÖNEMİ

ARAÇ KİRALAMANIN ÖNEMİ

 

Aileler için araç kiralama işlemi yapmadan önce ailede ki kişi sayısı, kaç çocuklu olduğu gibi birçok konunun belirlenmesi ve ardından araç seçiminin yapılması gerekmektedir. Özellikle çocuklu aileler için yol problemli bir şekilde geçmektedir. Bu açıdan kiralayacak olduğunuzun aracın konforu da sizler için oldukça önem teşkil etmektedir.

 

Araç kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar ve bulundurmanız gereken bir takım belgeler vardır. Araç kiralama işleminin gerçekleşmesi için bir takım koşulların gerçekleşmesi ve belirli belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Bunları kısaca sizlere aktarmak gerekir.  Kiralama Yaşı için gereken şartlar şu şekildedir. Rent a car firlamarı,  Ekonomik sınıfın sıralamasında ki araçlar için 21 yaş, Orta sınıf sıralamasında ki araçlar için 25 yaş, Üst sınıf sıralamasına dâhil olan araçlar için 27 yaş, Lüks sınıflandırma sırasında ki araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak gibi koşullar sağlanmalıdır. Depozit koşullarına bakmak gerekir ise; Kiralama işlemini yapacak olan kişinin aracı kiralayabilmesi için üzerinde kendi adının ve soyadının yazılı olduğu bir kredi kartının olması gerekmektedir. Kredi kartından istedikleri yani belirlenen aracın sınıfına ve ücretlendirilmesine göre kredi kartında yer alma kullanılabilir limitine bloke getirilecektir.

 

Diğer bir koşul ise sizin sahip olduğunuz belgeniz yani ehliyetiniz ve Ehliyet Süresi şartları ile ilgili koşullar. Ehliyet süreniz kiralayacağınız aracın sınıfını belirleyecektir. Bu süreç minimum 2 yıl ile 5 yıl arasında değişen alt sınırlar olarak belirlenmiştir. Oto kiralamak istiyorsanız şayet ehliyet sürenizin en az 5 yıllık olması gerekmektedir. Kiralama sırasında aranacak ön şartlar bu şekildedir. Her firma ek olarak şart koyabilir.

 

Etiket bulunumadı!
Back To Home

Octovus Digital Solutions - Otopoint. Tüm Hakları Saklıdır.

android logo kosgeb