Menu
×

İZMİRDE ARAÇ KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

İZMİRDE ARAÇ KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

İZMİRDE ARAÇ KİRALARKEN DİKKAT EDİLECEKLER

Araç kiralama özellikle yaz aylarında oldukça artış göstermektedir.Özellikle İzmir gibi çevresinde bir çok gezilecek tatil yeri olan bir şehirde bir çok rent a car firması bulunmaktadır.

İzmir araç kiralama olarak arama motorlarında tarattığımızda internet üzerinde yüzlerce firma bulma şansınız mevcuttur.Ancak araç kiralamada da belli başlı kriteler vardır.

Araç kiralarken tercih edilecekler listesinin başında kiralayacağımız firmayı iyi tanımak gelir.Firmanın izin belgesinin bulunup bulunmadığı,araçların yaşının 3-4 yıldan fazla olmaması,güvenlik açısından gerekli olan donanımlara sahip olup olmadığı çok büyük önem taşımaktadır. Güvenliği yetersiz olan araçlar sonrasında ölümcül kazalara karışmanıza neden olabilir.

Bir diğer önemli nokta ise taşıtlarda kasko sigortasının olup,olmadığıdır.Kiralık araçlarda kaza yaptığınızda aracın kasko poliçesi yok ise hasar tutarı sizden tahsil edilecektir. Bu nedenle sözleşmeyi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.Yine sözleşmeye ekleyebileceğiniz hususlardan bir tanesi de ek sürücüdür.Aracı sizden başkası kullanacaksa sözleşmeye ek sürücü ekleyebilirsiniz.Bu işlemi yapmadığınız taktirde ve aracı da sizden başkası kullandığında sözleşmeye aykırı işlem yapmış olursunuz ve olası bir hasar durumunda sizden tahsil edilecektir. Son olarakta kiralamış olduğunuz arabanın yakıt deposu ne kadar dolu ise aynı oranda doldurup teslim etmeniz gerekmektedir.

Kısacası İzmir rent a car, araç kiralayabileceğiniz bir çok firma mevcut olmasına karşın,kiraladıktan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamamak ve huzurlu bir şekilde tatilinizi geçirmek istiyorsanız,yukarıdaki uyarıları dikkate almanız size fayda sağlayacaktır.

 

 

 

Etiket bulunumadı!
Back To Home

Octovus Digital Solutions - Otopoint. Tüm Hakları Saklıdır.

android logo kosgeb